Kauzy, kauzy, kauzy..... (tá najdôležitejšia)

Autor: Zoltán Korosi | 9.3.2018 o 14:15 | (upravené 9.3.2018 o 14:21) Karma článku: 2,70 | Prečítané:  267x

To čo ľudí trápi nie je to, že niekto iní si užíva peniaze z ich daní. To tu bolo a bude. Stále.  Je tu niečo čo oveľa viac hýbe spoločnosťou....

Kauzy, kauzy, kauzy.....

 

Som bez akejkoľvek politickej príslušnosti, bez predsudkov k politike a k politikom. Zúčastňujem sa volieb a s otvorenou mysľou a otvoreným srdcom volím tak... Hmm.. Ako volím?

Volím tak, ako to v daný čas cítim. Za svoj „volebný“ život som už pár krát volil. Volil som rôzne, lebo sa menili v politických stranách ľudia. Menila sa tvár politických strán a v neposlednom rade som sa menil aj ja.

 

Som smutný zo situácie v krajine. V krajine o ktorej som si myslel ako dieťa, že je tá najlepšia na svete. Človek starne a stráca ideály. Mení sa pohľad na určité veci a snaží sa pochopiť. Pochopiť to ako mohol nazerať na veci tak rozdielne ako teraz.

 

V práve prebiehajúcom volebnom období vyskočilo na povrch naozaj veľa káuz. Nechcem písať ani sa vyjadrovať ku kauzám, ktoré sa nevyšetrili ani neprešetrili, no sú už za nami. Sú za nami a nepoznáme vinníka, nepoznáme príčinu týchto káuz a nepoznáme ani prepojenia medzi nimi.  Dovolím si tvrdiť, že jediné čo poznáme je to, že všetky kauzy spája jediné. Spája ich to, že sú za nimi ľudia. A pokiaľ budú ľudia chamižní tak tu budú aj kauzy.

Finančná kriminalita alebo ak chcete tak „kauza“ nie je až taká zlá. Neobhajujem a nechcem ani bagatelizovať tieto problémy, ale s porovnaním toho čo sa stalo  niekedy medzi 22.2.a 25. februárom tohto roku je to až smiešne. Trpko tragikomické.

 

Základ demokratického štátu, sloboda slova, zhromažďovania a základné ľudské práva. Jedno nemôže byť/žiť bez druhého. A tu to bolo narušené. Narušené násilnou smrťou dvoch ľudí. Mladých ľudí. Ľudí ktorí mali život pred sebou.

 

Nepoznal som ani jedného z nich. Už ich ani nespoznám. Je nesmierne smutné, že odišli z tohto sveta. Je jedno či to bolo kvôli kauze o Talianskej Ndranghete, o podnikateľoch z východu či západu Slovenska. Je to úplne jedno. Ale jedna vec, čo by nemala byť ľahostajná je to, že sa to stalo a vyhasli dva životy. Ja si myslím, že vyhasli zbytočne. Nie je na svete dôvod prečo by mal i hoc jeden z nich zomrieť.

 

Ak sa jednalo o prácu p. Kuciaka je to alarmujúce. Nie viac a nie menej ako veľmi alarmujúce. Poukazovanie, alebo pokus o poukazovanie na isté aktivity istých záujmových skupín predsa nesmie mať za následok obmedzenie na osobných slobodách a tobôž na obmedzení na živote samom.

 

V toto období je Slovensko zaiste krajina, kde je najviac tlačových konferencií, besied a vyhlásení na obyvateľa. Ako tak sa snažím mať prehľad medzi nimi no nedarí sa mi zachytiť podstatné informácie a to ako sa chce vyšetriť to najpodstatnejšie. A to je smrť dvoch mladých ľudí. Vidím len ako sa každý bráni, obviňuje, a konšpiruje. Konšpirácia je zrejme novým módnym trendom. Je to novinka tejto doby a keď už nič iné nepomáha, tak sa ide konšpirovať. Osobne si myslím, že radšej by sa niektorí mali držať toho známeho: Hovoriť striebro, mlčať zlato. Neviem, ale zdá sa mi mierne prehnané reagovať na situáciu v štáte tak, že si vymyslím nejakú konšpiračnú teóriu a obviním niekoho iného. Ako nad tým takto uvažujem tak sa mi to nezdá mierne prehnané ale riadne prehnané.  

Každí si je strojcom svojho šťastia. Známe to príslovie, no rád by som ho v momentálnej situácii upravil a bol by som rád ak by prišlo aj do platnosti a povedomia ľudí: Každí si je strojcom svojho šťastia, no malo by to byť v medziach zákona.

 

 

Nechcem a ani mi neprisúdi vyvolávať paniku, volanie po zmene vo vedení politických zástupcov, žiadať o zmenu v riadení krajiny. Dovolím si ale podotknúť, že niekde je chyba. Tí, ktorí sú tam by sa mali zamyslieť nad situáciou. Tou situáciou ktorá vznikla za ich pôsobenia. Vyvinúť taký tlak na kompetentné osoby aby sa daný trestný či / trestné činy vyšetrili a osoby zodpovedné za tieto činy náležite za ne boli zodpovedne odsúdené.

 

Rozhorčenie pri písaní týchto riadkov samovoľne stúpa každým stlačením klávesy.

V kútiku srdca dúfam, že vražda týchto dvoch mladých ľudí nemala titul vraždy na objednávku.

 

 

Daný článok nesmerujem voči žiadnej politickej strane, ani zástupcom z verejného sektora. Smerujem ho Vám. Nám. Obyčajným ľuďom, ktorým záleží na tejto krajine, na demokracii, na bezpečí a na istote, že ak sa stane krivda, tak sa náležite vyšetrí a prijmú sa také opatrenia ktoré ďalšej takejto krivde budú predchádzať.  

 

Kto za pravdu horí v svätej obeti,
kto za ľudstva právo život posvätí,
kto nad krivdou biednych slzu vyroní:
tomu moja pieseň slávou zazvoní.

Keď zahrmia delá, orol zaveje,
za slobodu milú kto krv vyleje,
pred ohnivým drakom vlasť kto zacloní:
tomu moja pieseň slávou zazvoní
.

Karol Kuzmány

 

Ja nevyriešim nič. Nič nezmením. Ale „MY“, my môžeme.

Tak ako dnes Táňa Pauhofová spolu s Richardom Stankem a Alexandrom Bártom pozvali na zhromaždenie Za slušné Slovensko. Pripájam sa aj ja aby sme mali otvorené srdcia, chladnú hlavu a jasnú myseľ.

Rodine a blízkym zosnulých prajem veľa sily na prekonanie toho jediného, čo nemôžeme nikdy zmeniť. Prijmite moju úprimnú sústrasť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Remišová: Ak Imrecze nevedel postrážiť finančnú správu, ako mu môžeme zveriť rozpočet?

Všetky alternatívy sú pri prezidentskom kandidátovi otvorené.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Vlaky na Slovensku horia, a bude sa to opakovať

Čo sa deje v slovenských železniciach.

Stĺpček Jakuba Fila

Súzvuk Fica a Pellegriniho môže začať lámať Imrecze

Dvojvládie Smeru prenasleduje odkaz Radičovej vlády.


Už ste čítali?